هویت بصری برند Sito Stone

سیتو استون

SITO STONE

نام این برند از ترکیب دو واژه ساخته شده است. کلمه فارسی با لهجه جنوبی “سیتو” که به معنی برای تو است و کلمه انگلیسی STONE که به معنی سنگ است.

تامین کننده سنگ طبیعی

NATURAL STONE SUPPLIER

کارفرما

تامین کننده سنگ طبیعی sito stone

پروژه

هویت بصری، لوگو،

ست اداری،کاتالوگ، پیج اینستاگرام

تاریخ

10 دسامبر 2023

اعضای تیم

مدیر هنری و طراح گرافیک: فهیمه بیات

استراتژیست محتوا: فاطمه بیات

سیتو‌استون نام برندی است که در حوزه‌ی فروش و طراحی داخلی با استفاده از سنگ فعالیت می‌کند. نام این برند از ترکیب دو واژه ساخته شده است: کلمه فارسی با لهجه جنوبی «سی‌تو» که به معنی «برای تو» است و کلمه انگلیسی« stone » که به معنی «سنگ» می‌باشد. از آنجایی که فعالیت این برند محدود به فروش سنگ نیست و به طور تخصصی خدمات دیزاین با سنگ را برای مشتریان خود ارائه می‌دهد، در طراحی المان‌ها و عناصر بصری برند از انحناها و فرم‌های نسبتاً نرم استفاده شده تا پیوند بهتری با هنر دیزاین برقرار کند.

برای نشان تجاری این برند، دو نوع طراحی لوگو به کار رفته است. از آنجایی که بستر اصلی فعالیت برند، وب‌سایت است، نیاز بود که هم یک نماد گرافیکی و هم یک لوگوتایپ برای آن طراحی شود. این امر به برند اجازه می‌دهد تا در وب‌سایت و سایر پلتفرم‌ها انعطاف‌پذیری بهتری داشته باشد.

نماد تصویری این برند با تلفیق دو سبک مونوگرام و لوگومارک طراحی شده است. در این طراحی، از المان‌های سنگ‌های برش خورده (که در طراحی داخلی استفاده می‌شوند) و حرف “S” از نام برند است، استفاده شده است. فرم لوگو به گونه‌ای است که فضای منفی و مثبت با هم برابر باشد.

نشان تصویری برند به گونه‌ای طراحی شده که ریسپانسیو بالایی داشته باشد و هم در کوچکترین مقیاس‌ها مانند آیکون فاویکون سایت و هم در بزرگترین مقیاس‌ها نما و انسجام خود را حفظ کند.

برای این برند، لوگوتایپ هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فارسی طراحی شده است. به دلیل اینکه بازار فروش اصلی برند در خارج از ایران قرار دارد، ابتدا لوگوتایپ انگلیسی طراحی شده و سپس بر اساس آن، نسخه فارسی تهیه شده است.

رویکرد طراحی نشان تجاری این برند، مینیمالیسم و پرهیز از پیچیدگی است. این سبک نه تنها قابلیت شناسایی و به ذهن سپرده شدن نشان تجاری را بهبود می‌بخشد، بلکه به برند امکان می‌دهد تا در طول زمان بهتر با ایده‌آل‌های بصری هر دوره‌ای سازگار شود.

چیدمان لوگوی SITO STONE  با دقت خاصی طراحی شده است تا انعطاف‌پذیری و یکپارچگی برند را در سطوح مختلف نمایش دهد. استفاده از پالت رنگی برند در حالت‌های متنوع رنگی و تک رنگ، تأکید بر این ایده است که لوگو باید در هر بستری به خوبی کار کند، از چاپ تا نمایش دیجیتال. تنوع لی‌اوت‌ها نشان می‌دهد که برند قادر است هم با دیدگاه‌های سنتی هماهنگ شود و هم با نوآوری‌های مدرن. نمایش لوگوتایپ به تنهایی، یک انتخاب هوشمندانه است که تمرکز را روی نام برند می‌گذارد و استقلال بصری آن را تقویت می‌کند. این رویکرد در طراحی هویت بصری، به برند امکان می‌دهد تا پیام‌های خود را با وضوح بیشتری منتقل کند و در ذهن مخاطبان خود به صورت ماندگار جای بگیرد. چیدمان‌های متنوع لوگو اطمینان می‌دهد کهSITO STONE  در هر نقطه برخورد با مخاطب، هویت برند قوی و یکدستی ارائه می‌دهد.

پالت رنگی که تیم ما به عنوان اولین پیشنهاد برای کلاینت ارائه داد، شامل رنگ قرمز با تونالیته‌ای زرشکی و رنگ مکمل کرم بود. انتخاب رنگ زرشکی  با دو هدف انجام شد ابتدا محبوبیت سنگ‌های با تناژ قرمز در طراحی‌های داخلی بود اط طرف دیگر ما به دنبال خلق پالت رنگی بودیم که نه تنها زیبایی بصری داشته باشد بلکه داستان و ریشه نام برند ارتباط مفهومی ایجاد کند به همین دلیل با توجه به اینکه سیلاب ابتدایی برند، یعنی عبارت “سی تو” بود؛ همانطور که در ابتدا گفته شد یک اصطلاح جنوبی است، ما از وجه اشتراک ساحل سرخ در جنوب ایران (جزیره هرمز) و این اصطلاح جنوبی استفاده کردیم و به این انتخاب رسیدیم. علاوه بر این، رنگ کرم به دلیل تنوع رنگی متداول در سنگ‌های مرمر انتخاب شد.

با این وجود، تصمیم نهایی کارفرما بر این بود که به جای قرمز، رنگ سبز در کنار رنگ کرم را مورد استفاده قرار دهیم. که با ایجاد تونالیته یشمی، به یک رنگبندی هماهنگ،متعادل و متناسب با سلیقه ایشان رسیدیم.

طراحی پترن با استفاده از تکرار منسجم شکلی که از حرف “S” و فرم الهام گرفته شده از سنگ، هویت بصری برند را به طور قدرتمندی تقویت می‌کند. این پترن، که به عنوان پس زمینه ای برای هویت بصری است، در هر کاربردی، از تبلیغات گرفته تا وب‌سایت، یکپارچگی برند را تضمین می‌کند و و قابلیت شناسایی و به خاطر سپردن عناصر بصری این  برند را برای مخاطب بیشتر میکند. این استراتژی در طراحی پترن مفاهیم کلیدی برند SITO STONE را با زبانی غیرکلامی ولی قدرتمند به راحتی منتقل می‌کند.

در طراحی ست اداری SITO STONE، تمرکز ما بر ایجاد یک تجربه بصری مینیمالیستی و کاربردی بود. با توجه به اینکه رنگ اصلی برند سبز انتخاب و کرم برای رنگ مکمل است بستر اصلی طراحی اقلام دفتری و رسمی این برند با تاکید به رنگ سبز انجام شد، این مجموعه را به گونه ای طراحی کردیم که نه تنها ویژگی های زیبایشناختی را دارا باشد بلکه عملکردی بی‌نقص را ارائه ‌دهد. هر جزء از این مجموعه، از پترن‌هایی استفاده می‌کند که در تعادل با فضای کلی قرار دارند و بیش از حد توجه را از محتوا دور نمی‌کنند. سربرگ‌ها، پاکت‌های نامه و فاکتورها و سایر اقلام ست اداری به گونه‌ای طراحی شده‌اند که نه تنها از نظر بصری باهم همخوانی دارند، بلکه کاربردی و کارآمد هستند.

آشنایی با برند

کانسپت

اتود و المان

هویت بصزی

پترن لی اوت پالت رنگ

ست اداری

سوشال مدیا

سایت

سبد خرید