طراحی-پیج-اینستاگرام

نکات مهم طراحی پیج اینستاگرام

 اینستاگرام سومین شبکه اجتماعی بزرگ با بیش از یک میلیارد کاربر است. در اینستاگرام، فعالیت اصلی آپلود عکس یا ویدیو در صفحه اصلی یا استوری است که پس از 24 ساعت ناپدید می شود. برای تبلیغ کسب و کار در اینستاگرام، طراحی صحیح صفحه در بازار یابی و فروش بسیار تاثیرگزار است. در مطلب به شما خواهیم گفت چگونه با طراحی پیج اینستاگرام صفحه خود را حرفه ای کنید


طراحی پیج اینستاگرام چیست و  چه اهمیتی دارد؟

وقتی صحبت از محتوای بصری به میان می‌آید، اینستاگرام یکی از بهترین پلتفرم ها برای بازدید نمونه های خیره کننده از تصاویر است.

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده که طراحی پیج اینستاگرام چیست و اصلا چه اهمیتی دارد؟ قبل از پاسخ به این سوال بهتر است با ماهیت این پلتفرم  بیشتر آشنا شویم.

  • کمی بیشتر با اینستاگرام آشنا شویم

در واقع اینستاگرام یک رسانه اجتماعی است که بر روی عکس ها و فیلم ها تمرکز دارد. در سالهای اخیر این پلتفرم برای بازاریابی و انتقال پیام به مخاطب خاص بسیار موفق عمل کرده است، به همین دلیل است که پیج اینستاگرام در واقع کمک می کند تا کسب و کار ها ارتقاء پیدا کنند.

اما به خاطر گسترش رقابت در اینستاگرام، بازاریابان فعال در رسانه های اجتماعی را -که همیشه به دنبال راه های بهتر و موثرتر برای انتقال پیام هایشان هستند- بر آن داشته که در درجه اول بر کیفیت محتوای بصری پیج تمرکز کنند تا بتوانند تاثیر گذاری بیشتری روی کاربران داشته باشند و از این طریق مخاطب خاص برند را جذب پیج کنند.

تصویر در اینستاگرام قلاب است، این چیزی است که باعث می شود شخص روی پست متوقف شود.

اما اینکه چگونه می توان محتوایی برای اینستاگرام ایجاد کرد که موثر باشد، مسئله رایجی است که امروزه برندها با آن مواجه هستند.

اجازه دهید در این تلاش به شما کمک کنیم و تمام تلاش های تحقیقاتی شما را آسان کنیم. با خواندن این مطلب و رعایت نکات آن میتوانید یک پیج اینستاگرام حرفه ای برای برند خود داشته باشید


طراحی پیج اینستاگرام – نکات مهم

منظور از طراحی پیج اینستاگرام در واقع این است که با بهره گیری از اصول طراحی، هم پروفایلی با ظاهری یکدست و منسجم ایجاد کنیم و هم محتوای بصری جذاب و موثر طراحی شوند؛ به عبارت دیگر محتواهای پیج نه تنها به عنوان یک محتوای مختص بلکه به عنوان یک تکه از پازل در فید نیز تکمیل کننده ظاهر پیج هستند.

 بنابراین، اگر هنوز رنگ، فونت یا سبک خاصی را را انتخاب نکردید، زمان بگذارید و این موارد را برای پروفایل اینستاگرام خود انتخاب کنید تا بتوانید صفحه اینستاگرام خود را به طور مداوم با آنها طراحی کنید. عناصر هماهنگ در محتوا و پیج، زبان بصری پروفایل است و به طراحی هوشمندانه پیج کاری برند کمک می کند.

  • برای طراحی صفحه اینستاگرام و ایجاد یک زبان طراحی دارای توصیه میشود نکات زیر را رعایت کنید:

از رنگ های سازمانی برند استفاده کنید: استفاده از رنگ های سازمانی هم در پیج هم در جهت هویت بصری برند، تبلیغ و توسعه برند قدم برداشته و هم طراحی با استفاده از پالت رنگی اختصاصی باعث هماهنگی هرچه بیشتر در پیج میشود.

از فونت های برند استفاده کنید: انتخاب فونت مانند رنگ بخشی از هویت بصری برند است پس استفاده آن برای پیج با طراحی های محتوا شما هماهنگی معناداری است و در جهت هویت سازی برای برند در ذهن مخاطب کامل کننده این استراتژی است

طراحی به سبک بصری برند: هر کسب کار با توجه به فضای کاری انتقال دهنده پیام به مخاطب هستند و شیوه ها و سبک های ارتباط گرفتن با مخاطب در کسب کار های مختلف با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل پیج کاری شما در فضای مجازی هم با توجه به حوزه فعالیت باید سبک را انتخاب کند که به درستی انتقال پیام به مخاطب داشته باشد.

به عنوان مثال، اگر برند شما فروشنده پوشاک بچگانه است سبک فانتزی و انیمه ای میتواند بهتر انتقال پیام به مخاطب داشته باشد و یا اگر برند شما در مورد مسائل مدیریتی یا اقتصادیست سبک طراحی پیج شما بهتر است خبری و رسمی تر باشد زیرا مخاطب خاص شما افرادی هستند که به دنبال دریافت دیتا برای تحلیل هستند.

به چیدمان تمپلیت های پازلی توجه کنید: اگر زبان مخاطبان پیج شما جزو آن دسته از زبان ها هستند که رسم الخط‌شان راست‌چین است (مانند، پارسی، عربی، عبری و تعدادی زبان دیگر) این را در نظر بگیرید که ممکن است عده ای از مخاطبان شما زبان اینستاگرامشان راست‌چین باشد و انتخاب تمپلیت پازلی افقی باعث میشود ظاهر بهم ریخته ای از پروفایل شما برای این مخاطبان ظاهر شود.

توصیه میشود یا تمپلیتی که دو طرف چپ و راست پست قرینه باشد را انتخاب کنید و یا تمپلیت پازلی عمودی که تحت هر شرایطی مرتب ست را انتخاب کنید.

استوری پیج را فراموش نکنید: اینکه ظاهر پروفایل مرتب و خوب طراحی شده باشد برای یک پیج کافی نیست استوری ها یکی از مولفه هاییست که باعث میشود پیج فعال و پویا باشد و تعامل فالور های پیج را افزایش دهد که نتیجه این افزایش تعامل بالا رفتن رتبه پیج و تبلیغ هر چه بیشتر پست ها در اکسپلور است.

محتوای استوری به چهار دسته محتوای گرافیکی، محتوای عکاسی و محتوای ویدئویی و محتوای رئال تقسیم میشود که در بعضی از محتواهای عکاسی و ویدئویی نیز از طراحی گرافیک بهره میبرند. و هرچه این محتوا ها با کیفیت و اصولی ایجاد شوند باعث حفظ کاربر در پیج شما میشوند.


طراحی پیج اینستاگرام – چرا باید برای طراحی اینستا سرمایه گذاری کرد؟

در مورد طراحی پیج اینستاگرام و نحوه انجام آن توضیح دادیم، اما چرا باید روی آن سرمایه گذاری کرد؟ دلیل اصلی این امر تبلیغ کسب و کار شما در سراسر اینستاگرام است. اینستاگرام یک شبکه بصری است؛ مردم دوست دارند پیج های کار را ببینند که به طور منحصر به فرد و با برنامه ریزی طراحی شده است.

کسب و کاری که دارای یک پیج  با طراحی منحصربه فرد است حرفه ای بودن را منتقل می کند. چنین کسب و کاری فالوورهای زیادی پیدا می کند و می تواند دایره مشتریان و در نتیجه سود را افزایش دهد.


مزایای تبلیغ برند در اینستاگرام از دو دلیل اصلی ناشی می شود:

میزان مخاطب: اینستاگرام سومین شبکه اجتماعی بزرگ است که امروزه بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد. با تبلیغ در اینستاگرام، می توانید کسب و کار خود را در معرض طیف گسترده ای از مشتریان بالقوه قرار دهید.

سن مخاطب: همانطور که میدانید اینستاگرام یک شبکه اجتماعی جوان است، به این معنی که مخاطب اصلی کاربران را جوانان تشکیل میدهند. تبلیغات در اینستاگرام به کسب و کار اجازه می دهد تا مشتریان جوان را که امروزه مشتریان اصلی هستند جذب کنید. 

 

اگر برای توسعه برند و کسب و کارتان تصمیم به طراحی پیج اینستاگرام دارید مشتاق هستیم در مورد آن، با شما صحبت کنیم.

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *